Lopez vs Pedraza – 10 grudnia na gali Top Rank

Lopez
Źródło: Top Rank, ESPN

W walce wieczoru swój drugi występ w kategorii półśredniej zaliczy Teofimo Lopez. Przeciwnikiem będzie były dwukrotny mistrz świata Jose „Sniper” Pedraza. Walka została zakontraktowana ma 10 rund.

Teofimo Lopez (17-1, 13 KOs) dwa lata temu pokonał samego Wasyla Łomaczenkę odbierając mu jego tytuł w kategorii lekkiej. Niestety już 13 miesięcy później, co było jednak mała niespodzianką, stracił ten tytuł na rzecz George’a Kambosos’a Juniora. Następnie Lopez powrócił w tym roku w sierpniu już jako zawodnik wagi półśredniej i pokonał Pedro Campę przez nokaut w rundzie 7.

Jose Pedraza (29-4-1, 14 KOs) z kolei zdobywał swoje tytuły w wadze junior lekkiej oraz następnie w wadze lekkiej. I chociaż ostatnich dwóch pojedynków nie udało mu się wygrać (bliska ale jednak przegrana z Jose Ramirezem, oraz remis Richard’em Commey’em), to i tak zalicza się on do topowych zawodników wagi junior lekkiej. Zwycięstwo w nadchodzącej walce nad Lopezem zapewniłoby mu okazje do wywalczenia trzeciego tytułu mistrzowskiego.

Pozostałe walki jakie odbędą się na tej gali to:

Jared Anderson (12-0, 12 KOs) vs. Jerry Forrest (26-5-2, 20 KOs)
Xander Zayas (14-0, 10 KOs) vs. Alexis Salazar (24-4, 9 KOs)
Keyshawn Davis (6-0, 5 KOs) vs. Juan Carlos Burgos (35-6-3, 21 KOs)

(opracowanie na podstawie informacji prasowej ESPN)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*